تنظیم کننده مقررات مالی آلمان، در مورد مقررات مربوط به اوراق بهادار بلاکچین مقاله داد

0 280

بر اساس خبری که در تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۹ از طریق وزارت امور دارایی آلمان اعلام شد این وزارتخانه یک مقاله کوتاه در خصوص رفتار و قوانین مربوط به اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین منتشر کرده است.

در مقاله ای که برای اولین بار در تاریخ ۷ مارس منتشر شد، تنظیم کننده آلمانی درباره معرفی مقررات اوراق بهادار الکترونیکی و صدور توکن های رمزنگاری شده بحث نمود. این سند تصریح می کند که مقررات اوراق بهادار الکترونیکی بایستی نسبت به فناوری منعطف باشند، به این معنی که باید بتوان مکانیزم آنها را بر اساس فناوری بلاکچین یا فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) بازطراحی نمود.

صدور توکن های رمزنگاری شده ظاهرا با توجه به مقررات کنونی بازار انجام نگرفته است زیرا توکن های رمزنگاری شده، نمایانگر رفتار اوراق بهادار، ابزارهای سرمایه گذاری یا سایر ابزار های مالی نبوده و در قالب قانون معاملات اوراق بهادار نمی گنجند. با این حال، عرضه اولیه سکه (ICO) در خصوص توکن های رمزنگاری شده در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته است زیرا سرمایه گذاری در چنین توکن هایی سبب ایجاد خطراتی برای سرمایه گذاران می گردد.

همچنین، این اطلاعیه توصیه می کند که وزارت دادگستری و وزارت امور دارایی فدرال آلمان قبل از تسلیم نمودن هر پیش نویس یا لایحه ای در خصوص این موضوع، باید تصویر جامعی از موضوعات کلیدی مندرج در مقاله مذکور را برای خود ترسیم نمایند. هدف از این اقدام، تقویت نقش کشور آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه فناوری های مالی (اصطلاحاً FinTech) می باشد.

اخیراً، دبیر اجرایی دولت آلمان اعلام کرد که راهبردهای کلان فناوری بلاکچین این کشور تا اواسط سال ۲۰۱۹ معرفی خواهند شد. وی همچنین اظهار داشت پیش از معرفی راهبرد بلاکچین، یک فرایند مشاوره آنلاین به انجام خواهد رسید. گزارش ها حاکی است وزارت امور دارایی، وزارت امور اقتصاد و وزارت انرژی آلمان، در حال آماده سازی این راهبردها بوده و انتظار می رود سایر وزارتخانه های مرتبط با فناوری بلاکچین نیز متعاقباً وارد عرصه شوند.

پیش از این نیز سایت خبری Cointelegraph گزارش داد وزارت دادگستری و وزارت امور دارایی آلمان، پیشنهاد راه اندازی یک دفتر ثبت دولتی را به منظور بهره برداری بیشتر از بلاکچین برای تنظیم فعالیت های خود و همچنین به منظور حمایت از سرمایه گذاران در برابر سوء استفاده های احتمالی مطرح نموده اند. این دستورالعمل ها همچنین سبب تسهیل نیازمندی های موجود می شوند. نیازمندی های مذکور مستلزم این است که ابزارهای مالی دارای همتایان ملموسی باشند که بتوانند توسط سرمایه گذاران خریداری گردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.