سهم استخرهای کوچک و ناشناخته از هش‌ریت بیت‌کوین افزایش یافت!

0 317

بر اساس این گزارش، در حالی که در شرایط بازار نزولی ماینر‌های شناخته شده از این صنعت خارج شده و یا استخر خود را تغییر دادند، استخر‌های کوچک‌تر نیز در سال جاری با استقبال قابل توجهی مواجه شدند. این مطالعه نشان می‌دهد که سهم استخر‌های ناشناخته از هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین، از ۱۲ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۲۳ درصد  رسیده است. سهم استخر بیت‌مین(Bitmain) نیز در همین مدت از ۵۳ درصد  به ۳۶ درصد کاهش یافته است.

گزارش شده است که سهم ماینر‌های ناشناخته‌ی بیت‌کوین از فرایند استخراج از ۶ درصد در آغاز سال گذشته به ۲۲ درصد در پایان سال ۲۰۱۸ رسیده است.

با این وجود، این گزارش نشان می‌دهد که روند اشاره شده، هم اکنون معکوس شده است و استخر‌های کوچک‌تر در طی دو ماه گذشته ۲۳-۲۴ درصد از بلاک‌ها را استخراج کرده‌اند. بنابر این می‌توان افزایش دوبرابری سهم استخر‌های کوچک را در مقایسه با سال گذشته مشاهده کرد. Diar توضیح می‌دهد، درحالی که این توزیع دارای مزایای متعددی است، روند دیگری آشکار می‌گردد:

در حالی که یقینا توزیع قدرت هش برای مقابله با حملات هماهنگ شده بهتر است، تعداد استخر‌ها در حال کاهش است. امروزه، در مقایسه با آغاز سال ۲۰۱۸، ۴۰ درصد از استخر‌ها به فعالیت خود پایان داده‌اند.

بر اساس اعلام Diar در هفته‌ی گذشته، متوسط کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین در ماه آوریل و در مقایسه با ماه مارس، ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها در پایان ماه می، هش‌ریت شرکت بیت‌مین(Bitmain) کاهش قابل توجهی داشته است.

 

منبع: COINIT

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.