تلاش برای ثبات قیمت؛ نرخ بهره پرداختی توکن DAI به ۱۱.۵ درصد رسید

0 268

جامعه غیرمتمرکز و ناشناس (DAO) میکر (DAOMAKER)، طی یک نظرسنجی از کاربران و فعالان تصمیم گرفتند نرخ بهره پرداختی برای توکن دای (DAI) را ۴ درصد افزایش دهند.

این نظرسنجی که جامعه با هولد کردن توکن MKR در آن شرکت کردند؛ در ارتباط با افزایش نرخ بهره پرداختی دای (DAI) بود و پنجمین نظرسنجی و افزایش نرخ بهره محسوب میشد. گزینه های موجود برای رای دادن شامل افزایش ۱درصدی، افزایش ۲درصدی، افزایش ۳درصدی، افزایش ۴درصدی و درنهایت عدم افزایش نرخ پرداختی بود.

گزینه افزایش ۴ درصدی با ۵۰۵۷۹.۲۳ توکن میکر، بیشترین رای را از طرف کاربران دریافت کرد. بعد از آن هم گزینه عدم افزایش نرخ بهره ۱۱۶۵.۷ توکن میکر رای آورد که با این اوصاف نرخ بهره برای پرداخت توکن دای از ۷.۵ درصد به ۱۱.۵ درصد افزایش پیدا کرد.

انجام دوباره این نظرسنجی که به تازگی انجام شده بود؛ نشان میدهد نرخ بهره پرداختی باید دوباره افزایش پیدا کند تا جامعه بتواند ارزش توکن DAI را به نسبت ۱:۱ به دلار حفظ کند.

همانطور که در مقالات قبلی توضیح دادیم؛ توکن DAI یک استیبل کوین با نسبت ۱:۱ به دلار محسوب میشود که روی استاندارد ERC20 اتریوم نوشته شده است. ثابت ماندن ارزش ۱ دلاری این توکن بر اساس یک سیستم وام دهی غیرمتمرکز روی پلتفرم میکر انجام میشود.

  • این افزایش در نرخ بهره از زمانیکه توکن دای شروع به فعالیت کرده به صورت زیر بوده است:

در ماه فوریه، دوبار افزایش نرخ بهره که هر بار ۰.۵ درصد؛ در ماه مارچ افزایش ۲ درصدی و در نهایت همین هفته که شاهد افزایش ۴ درصدی بوده است.

این افزایش ها و تغییر در نرخ بهره نشان دهنده این موضوع است که مقدار بهره به درستی انتخاب نشده بوده و با توجه به تراکم جامعه و میزان عرضه و تقاضا؛ نیازمند اصلاح بوده است.

ریچارد براون؛ سرپرست توسعه دهندگان این توکن نیز اعلام کرده این نظرسنجی و اصلاحات تازمانی ادامه خواهد داشت که به بهترین مقدار برای نرخ بهره دای برسیم.

توکن میکر در حال حاضر در رتبه ۱۸ جدول ارزهای دیجیتال، با حجم بازار ۶۷۵ میلیون دلار و ارزش ۶۷۵ دلار معامله میشود. توکن دای نیز  با حجم بازار ۸۹ میلیون دلاری در رتبه ۶۷ ام قرار دارد.

 

منبع: MIHANBLOCKCHAIN

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.