پشتیانی چند ارزبین المللی از ارزدیجیتال فیسبوک

پایان شایعات

0 680

گلوبال‌کوین GlobalCoin نام ارزدیجیتال فیسبوک است. شایعات زیادی در مورد گلوبال‌کوین شنیده می‌شود. بالاخره یک مدیر ارشد فیسبوک در این باره مصاحبه کرد.

لورا مک‌کارکن، مدیر خدمات مالی فیسبوک با یک مجله آلمانی مصاحبه کرد. وی در این مصاحبه گفت: ” از گلوبال‌کوین تا آخر ماه رونمایی می‌شود. سپیدنامه Whitepaper هم در ۲۸ خرداد منتشر می‌شود”

سپیدنامه ارزدیجیتال فیسبوک در ۲۸ خرداد منتشر می‌شود

مدیر خدمات مالی فیسبوک

وی تایید کرد این ارزدیجیتال از نوع استیبل کوین خواهد بود. ارزش استیبل کوین بر اساس پول‌ها فیات پشتوانه آن مشخص می‌شود. پشتوانه گلوبال‌کوین سبدی از پول‌های فیات معتبر بین‌المللی خواهد بود. فیسبوک با این کار جلوی نوسان قیمت گلوبال‌کوین را خواهد گرفت.

در کنار این اخبار رسمی هنوز اخبار تایید نشده زیادی شنیده می‌شود.

  • فیسبوک ممکن است وبسایتی برای فروش گلوبال کوین راه‌اندازی کند.
  • شرکت‌های دیگر می‌توانند پردازش‌های گلوبال‌کوین را پردازش کنند. اصطلاحاً یک گره پردازشگر در شبکه گلوبال‌کوین باشند. برای گرفتن این امتیاز آنها باید ۱۰ میلیون دلار به فیسبوک بپردازند.
  • گلوبال‌کوین در بازار بین‌المللی نفت استفاده خواهد شد.

تمرکز گرایی در گلوبال‌کوین فیسبوک

درخواست پول و طلا به عنوان ضمانت برای ارزدیجیتال گلوبال‌کوین، با اصل تمرکززدایی ارزهای دیجیتال در تضاد است. عملاً با این سیاست کنترل و نظارت در نهادهای مرکزی ثروتمند متمرکز می شود. این با ایده‌ها ضد تمرکزگرایی ساتوشی در تضاد است. فیسبوک جای بانکهای مرکزی را می‌گیرد.

متاسفانه این سیاست در تمامی ارزهای با پشتوانه دیده می‌شود. مثلا شما برای اینکه گره پردازشگر ققنوس بشوید باید چند کیلو طلا را پشتوانه قرار دهید. جزییات بیشتر در سپیدنامه ققنوس ذکر شده است.

گلوبال‌کوین در بازار نفت

استفاده از گلوبال‌کوین در بازار نفت در مصاحبه یک مدیر یک شرکت نفتی مطرح شد. مدیر شرکت روسی رسنفت Rosneft گفت در آینده نزدیک شاید بتوان از گلوبال‌کوین در خرید و فروش نفت استفاده کرد. البته شاید منظور وی دقیقاً ارزدیجیتال فیسبوک (گلوبال‌کوین) نباشد. وی به تحرکات شرکت‌های فناوری اطلاعات مانند گوگل، آمازون و فیسبوک در بازار بین‌المللی انرژی اشاره کرده است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.