معرفی دوره بلاکچین و اهمیت آن – جلسه اول

1 1,327

اهمیت دوره مبانی بلاکچین چیست؟

صنعت بلاکچین به سرعت در حال رشد است و خیلی ها بر این باور هستند که این صنعت منجر به ظهور یک انقلاب خواهد شد. ظهور اینترنت، دنیا را کاملا دگرگون کرد و طی فقط چند دهه توانست نحوه ارتباطات ما را به کلی تغییر دهد. البته اینترنت، با وجود مزایای فراوانی که با خود به ارمغان آورد، خطرات و اشکالاتی هم به وجود آورد. درست مثل یک بازی ریسکی در شطرنج که بازیکن، ریسک را به جان می‌خرد تا امتیازات ارزشمندتری را به دست آورد! معمولا وقتی چیز ارزشمندی را به دست می‌آورید ناگزیر هستید بعضی چیزها را فدا کنید. اکنون سوال این است: اگر خیلی از چیزهایی که برای ما ارزشمند هستند مثلاً اطلاعات خاص، کتاب‌ها، فیلم‌ها، نرم افزارها و غیره را بتوان به طور نامحدود و رایگان کپی کرد یا انتقال داد، آن وقت چگونه می‌توان ارزش آنها را حفظ کرد؟ در یک دنیای دیجیتالی که هر چیزی قابل تغییر است چگونه می‌توانیم اعتماد کنیم؟ حقیقت را حفظ کنیم؟ و ایمن بمانیم؟ یکی از بزرگترین خدمات بلاکچین، فراهم نمودن این تسهیلات و امکانات برای ما است. بلاکچین به ما کمک می‌کند تا با استفاده هوشمندانه از دفاتر حساب (Ledger)، رمزنگاری (Cryptography) و رایانش بتوانیم ارزش و اعتماد خلق کنیم. بلاکچین سبب ایجاد یک جهان توزیع شده گردیده است که با استفاده از آن، کاربران استفاده کننده از فناوری می‌توانند بدون نیاز به یک طرف سوم قابل اعتماد (Third Trusted Party) از توانایی های فناوری استفاده کنند. ولی این فقط آغاز راه است! اکنون قصد داریم کمی با شما در مورد آکادمی هشکده و اینکه اصلاً چرا باید این دوره درسی را بگذرانید صحبت کنیم. نگران نباشید و به ما اعتماد کنید! تخصص ما دقیقاً همینه!

کانون هشکده و بلاکچین

کانون هشکده در خط مقدم صنعت بلاکچین ایران فعالیت می‌کند. هشکده کانونی برای نیروهای انسانی بسیار مستعد برای توسعه نرم افزار بلاکچین در ایران است. در این کانون، ما به مجموعه ای ناب و گرانبها از نیروهای متخصص دسترسی داریم. بر اساس همین گنجینه ارزشمند است که ما قصد داریم به طور پیوسته بهترین آموزش‌ها و اطلاعات موجود در حوزه بلاکچین را برای شما فراهم آوریم و جامعه بلاکچین ایران را هر روز توانمندتر سازیم.

بلاکچین اتریوم و قدرت توسعه دهندگی در بلاکچین

به دلیل قدرت فوق العاده ای که بلاکچین اتریوم به توسعه دهندگان می‌بخشد ما قصد داریم در این دوره درسی، نگاهی دقیقتر به آن بیندازیم. این نگاه اجمالی سبب خواهد شد تا شما اشراف و آگاهی بیشتری نسبت به آینده و چشم انداز فناوری بلاک‌چین به دست‌آورید.

همچنین، اگر در نظر دارید در آینده به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار در این فضا مشغول به فعالیت شوید حتماً برنامه جداگانه و ویژه‌ای را که ما برای توسعه دهندگان نرم افزار فراهم نموده‌ایم پیگیری کنید. این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا از سرعت و مهارت مناسبی به منظور کدنویسی برخوردار شوید. اکنون، پس از توضیحات فوق، بیایید این دوره درسی را با مرور یک تاریخچه مختصر در مورد بلاکچین آغاز کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. ehsan می گوید

    excellent….!
    .Simple and flowing and useful
    tnx

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.