افزایش درآمد با استخر استخراج مناسب

4 1,794

در مقاله استخراج ارزهای دیجیتال به توضیح مفاهیم ارز دیجیتال، ماینر و استخراج پرداختیم. در این مقاله قصد داریم در تکمیل مطالب قبل به موضوع استخرهای استخراج یا ماینینگ پول (Mining Pools) بپردازیم. در ادامه با هشکده همراه باشید.

در مقاله قبل گفتیم ماینرها تراکنش‌های ارز دیجیتال را پردازش کرده و بابت آن کارمزد دریافت می‌کنند، همچنین در مورد پاداش ثبت تراکنش‌ها در بلاکچین نیز صحبت کردیم و گفتیم که پاداش مذکور به ماینری تعلق می‌گیرد که بتواند قبل از بقیه ماینرها تراکنش مورد نظر را تائید کرده و در بلاکچین ثبت کند. به همین دلیل بین ماینرهای موجود در سطح جهان رقابت سختی برای دریافت این پاداش وجود دارد.

فکر می‌کنید پاداشی که بین ماینرها جنگ سختی راه انداخته چقدر ارزش دارد؟

قطعا مبلغ قابل توجهی است؛ برای مثال پاداشی که برای تراکنش‌های بیت کوین در نظر گرفته شده است ۱۲/۵ بیت کوین است. که در زمان نگارش این مقاله (اردیبهشت ۱۳۹۸) چیزی در حدود ۱۰۰ هزار دلار ارزش دارد!

این مبلغ هر ۱۰ دقیقه به یک ماینر خوش شانس در جهان تعلق می‌گیرد. بله خوش شانس! چون تائید تراکنش‌ها و در نتیجه ثبت آنها در بلاکچین منوط به محاسبه عددی است که بسیار به شانس و توان محاسباتی (هش ریت) بستگی دارد و شاید ماینری حتی بعد از سال‌ها هم نتواند تراکنشی را تائید کند.

به کانال تلگرام هشکده بپیوندید

راه حل چیست؟ پیوستن به استخر!

برای خیلی‌ها این سوال پیش می‌‌آید که چگونه این پاداش را سهم خود کنند؟ مبلغی که هر ۱۰ دقیقه یکبار به یک ماینر در یک جای دنیا تعلق می‌گیرد چطور باید نصیب شما شود؟

هر چقدر توان محاسباتی ماینر یا همان هش‌ ریت آن بیشتر باشد شانس ماینر در گرفتن پاداش بیشتر است، به همین دلیل شبکه‌هایی طراحی شده‌اند که در آنها امکان همکاری ماینرها با هم وجود دارد.

ماینرها با پیوستن به این شبکه‌ها می‌توانند توان محاسباتی (هش ریت) خود را با سایر ماینرهای عضو شبکه به اشتراک بگذارند و به یک ماینر قدرتمند‌تر تبدیل شوند سپس همگی برای ثبت تراکنش در بلاکچین تلاش کنند. به این ترتیب شانس شبکه یا مجموعه برای دریافت پاداش افزایش می‌یابد. به این مجموعه‌ استخر می‌گویند.

سهم هر ماینر در استخر چقدر است؟

اگر ماینرهای یک استخر در همکاری با هم، پاداش را دریافت کنند، آن را بین خودشان تقسیم می‌کنند. میزان سهمی که به هر ماینر می‌رسد با هش ریت آن رابطه مستقیم دارد یعنی هرچقدر هش ریت بالاتر باشد، سهم بیشتری از پاداش را دریافت می‌کند.

البته استخرها هم انواع مختلفی دارند، بعضی از آنها سهم بیشتری را به ماینرها اختصاص می‌دهند. در بعضی‌ها اساس تقسیم سهم، هش ریت نیست و….

یکی از نکات مهمی که صاحبان ماینر باید به آن توجه کنند انتخاب استخر مناسب است. حتما باید استخری را انتخاب کنند که سهم بیشتری به آنها تخصیص بدهد و امنیت آن و خیلی موارد دیگر بررسی و تائید شده باشد.

در مقالات آتی به بررسی استخرهای مناسب استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال  و همچنین فارم ماینرها می‌پردازیم.

سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده: دپارتمان آموزش هشکده

80%
Awesome
 • امتیاز دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. سینا می گوید

  الان استخرهای استخراج معتبر کدوم ها هستند؟

 2. مسعود رضایی می گوید

  استخر مناسب چند درصد روی درآمد ماهیانه اثر داره؟

 3. محمد می گوید

  سلام،
  اطلاعات مفیدی بود
  لطفاً در مورد ماینینگ مطالب بیشتری بذارید

  1. دپارتمان آموزش می گوید

   حتما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.