۵ گام ماینینگ

4 2,449

گام ۱: خرید ماینر

ماینر چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ برای عمل ماینینگ چه تخصصی نیاز است؟ آیا من هم می‌توانم ارز دیجیتال استخراج کنم؟ آیا با لپ تاپ می‌شود کار ماینینگ را انجام داد؟ …..

احتمالا شما هم این سوال‌ها را شنیده‌اید و یا برای خودتان این سوال‌ها پیش آمده است.

با توجه به داغ شدن بازار ماینینگ (استخراج) افراد زیادی علاقه‌مند ورود به این حوزه هستند. ولی نمی‌دانند باید از کجا شروع کنند و ملزومات این کار چیست؟ بعضی‌ها با لپ‌تاپ و یا کامپیوترشان مشغول به کار ماینینگ شده اند و برخی به فکر ماینینگ با گوشی تلفن همراه هستند! درحالیکه هیچ کدام از این دو عمل توصیه نمی‌شود چون در این روش‌ها سوددهی بسیار کم است و چه بسا خسارت جدی به گوشی و یا لپ‌تاپ شما وارد شود.

اما راه حل چیست؟ خرید یک ماینر! ماینر یک دستگاه کامپیوتری است. از نظر اندازه و وزن خیلی شبیه کیس کامپیوتر است. انواع و اقسام مختلف ماینر در بازار هست، که از نظر قیمت و توان محاسباتی با هم فرق دارند. با توجه به انواع مختلف ماینر و فروشندگان معتبر و نامعتبری که وجود دارد، توصیه می‌کنیم که قبل از هرچیز بیشتر مطالعه کنید. مثلا مقاله همه چیز درباره خرید ماینر می‌تواند شروع خوبی باشد.

کار ماینر، ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتال است. ماینرها با تائید و پردازش تراکنش‌های بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال، کارمزد دریافت می‌کنند. برای خیلی از افرادی که آشنایی کمی با این حوزه دارند سوال پیش آمده بود که آیا برای کار ماینینگ باید تخصص خاصی داشت تا بتوان تراکنش‌ها را پردازش کرد؟ خیر، شما به تخصص و یا مدرک تحصیلی خاصی نیاز ندارید، تمام این فعالیت ها را ماینر انجام می‌دهد. فقط کافیست شما ماینری بخرید و آن را به برق و اینترنت متصل کنید. خودش تمام کارها را انجام می‌دهد و سود دریافتی را به حساب (کیف پول) شما واریز می‌کند.

پس تا کنون دریافتیم که صاحب ماینر کاری انجام نمی‌دهد و می‌تواند در صورت اشتغال، به کار خود ادامه دهد و ماینر را در محل مناسبی مثلا منزل گذاشته تا آن هم به کسب درآمد مشغول شود!

به کانال تلگرام هشکده بپیوندید

 

گام ۲: برق مصرفی ماینر

شاید شما هم زیاد شنیده باشید که ماینر برق زیادی مصرف می‌کند. و یا عمل ماینینگ به علت هزینه برق زیاد، کار به صرفه‌ای محسوب نمی‌شود و….

در اینجا بدون ارائه اعداد و ارقام و مصرف چند کیلو وات ساعت برق، می‌خواهیم میزان برق مصرفی ماینر را به شما بگوییم.

برای مثال میزان برق مصرفی یک دستگاه ماینر مدل M3، برابر با یک کولر گازی است. به همین دلیل است که بیش از چند ماینر را در منزل نگهداری نمی‌کنند. در زمان نگارش این مقاله (خردادماه ۱۳۹۸) هر دستگاه ماینر M3 بیش از یک و نیم میلیون درامد ماهانه دارد که اگر هزینه برق مصرفی یک کولر گازی را از آن کم کنید چیزی در حدودیک میلیون و سیصد هزارتومان سود خالص شماست!

حال اگر تعرفه برق شما خانگی نباشد، مثلا صنعتی و یا کشاورزی باشد هزینه برق مصرفی ماینر به شدت کاهش یافته و سود شما به همان میزان افزایش می‌یابد. پس اگر می خواهید درآمد بیشتر داشته باشید حتماً به فکر تامین برق صنعتی یا کشاورزی باشید.

 

گام ۳: مکان مناسب ماینر

شاید این جمله را هم شنیده باشید که ماینرها سرو صدای زیادی ایجاد می‌کنند و در فضای خانه نمی‌توان کار ماینینگ را انجام داد! اما میزان صدای آنها چقدر است؟؟؟!!!

هر ماینر برای خنک کردن خود یک فن دارد. این فن معمولاً به اندازه‌ی یک جاروبرقی صدا تولید می‌کند. تصور کنید جاروبرقی شما شبانه روز روشن باشد، آیا با صدای آن مشکلی ندارید؟ اگر پاسخ شما به این سوال منفی است که می‌توانید در هر قسمت خانه ماینر خود را قرار دهید.

اما اگر به دنبال فضایی آرام هستید باید جای مناسبی را در منزلتان به ماینر اختصاص دهید. انباری و یا زیرزمین گزینه‌های مناسبی هستند البته فراموش نکنید که در محل قرارگیری ماینر باید جریان هوا وجود داشته باشد چون ماینرها علاوه بر صدا، گرما هم تولید می‌کنند و اگر ماینر را در جایی مثل اتاق خوابتان قرار دهید هم صدا و هم گرمای آن شما را اذیت خواهد کرد. پس اگر محلی مثل گلخانه و یا اتاقی بدون استفاده دارید، مشکل مکان ماینر را نخواهید داشت.

شما هم اگر مثل من در تهران زندگی می‌کنید، می‌دانید که پیدا کردن انباری، زیرزمین، یا مکان بدون استفاده در تهران و شهرهای بزرگ که خیلی از مردم آپارتمان نشین هستند کار سختی است. شما می‌توانید ماینر خود را در اطراف شهر در جاهایی مثل کارگاه یا باغ قرار دهید. یک گزینه دیگر خانه‌های ویلایی در روستا و شهرستان‌های کوچکتر هستند. پس اگر در شهرستان فامیلی دارید که از عید بهش سر نزدید همین الان بهش زنگ بزنید و جایی برای ماینر خود پیدا کنید!

مناطق سردسیر و کوهستانی برای عمل ماینینگ بسیار مناسب هستند البته نباید فراموش کنیم که رطوبت زیاد هوا برای ماینر مناسب نیست. چون ماینر یک دستگاه کامپیوتری است و رطوبت و گرما عمر مفید آن را کم می‌کند.

 

گام ۴: کیف پول

در مقاله استخراج ارزهای دیجیتال گفتیم که کیف پول‌ها مکانی برای نگهداری ارزهای دیجیتال شما هستند. در زندگی روزمره شما اسکناس هایتان را در کیف پول می گذارید. ارزهای دیجیتال چون پول دیجیتال هستند، دیدنی و لمس کردنی نیستند. از این نظر ارزهای دیجیتال شبیه موجودی حساب بانکی شما هستند. شما موجودی حساب خود را در دستگاه خودپرداز یا وب سایت بانک می‌بینید ولی آن را لمس نمی‌کنید. از این نظر کیف پول دیجیتال بیشتر شبیه حساب بانکی است. شاید بهتر بود اسم آن را حساب ارزهای دیجیتال می‌گذاشتند ولی همه به آن کیف پول می‌گویند.

برای کار ماینینگ شما باید ماینر را به کیف پول (حساب) خود وصل کنید. سپس هر زمان که ماینر کارمزدی دریافت کند آن را در کیف پول شما ذخیره می‌کند. کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند، سخت افزاری، نرم افزاری و تحت وب که با توجه به نیازتان باید یکی از آنها را تهیه کنید. وصل کردن کیف پول به ماینر شبیه تنظیمات هر دستگاه کامپیوتری نیاز به تخصص دارد. برخی از افراد سودجود، ماینر را به جای اینکه به حساب صاحب دستگاه وصل کنند. آن را به حساب خود وصل می کنند. توصیه می‌کنیم این کار را یا خودتان انجام دهید یا از متخصصین معتمد استفاده کنید.

شما از طریق کیف پول که در نقش حساب بانکی‌تان است می‌توانید عملیات خرید و یا انتقال ارز دیجیتال را انجام دهید.

 

گام ۵: تبدیل بیت کوین به ریال

و اما گام آخر زمانیست که شما تصمیم گرفته‌اید بیت کوین و یا ارز دیجیتال خود را به ریال تبدیل کنید. برای این کار چندین روش وجود دارد یکی از بهترین روش‌ها این است که به صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی مراجعه کرده و از طریق کیف پولتان ارز دیجیتال خود را به آدرس کیف پول آنها منتقل کرده و در ازای آن ریال و یا دلار دریافت کنید.

روش دیگر هم فروش بیت کوین به افرادی است که خریدار بیت کوین هستند و این روزها در فضای مجازی به وفور یافت می‌شوند. ولی در تمام این مراحل باید عاقلانه رفتار کنید و فریب قیمت کمی بالاتر را نخورید. بازهم توصیه می‌کنیم که فروش بیت کوین به صرافی‌‌ها بهتر است. در شبکه های اجتماعی افراد سود جوی زیادی وجود دارند که منتظر استفاده از نا آگاهی دیگران هستند.

 

نویسنده: دپارتمان آموزش هشکده

 

80%
Awesome
 • امتیاز دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. همایون می گوید

  برای درست کردن کیف پول بیت کوین چی کار باید کرد؟ من شنیدم که خیلی کلاهبرداری می شود، چه سایتی را توصیه می کنید؟

 2. سینا می گوید

  مقاله جالبی بود. ممنون

  1. دپارتمان آموزش می گوید

   ممنونیم از توجه شما

 3. ali می گوید

  صرافی ها معتبر را لطفا معرفی کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.