دلیل افزایش قیمت بیت کوین در آینده ، از نگاه تحلیلگران!

0 2,582

از آنجا که بیت کوین 8 درصد دیگر افت کرد، مخالفان بازار مدعی شدند شرایط افزایش قیمت به بالاترین رکورد، از بین رفته است. بنابراین با وجود ۳۳ درصد کاهش قیمت، چرا تحلیلگران معتقدند بازار حرکت افزایشی خود را حفظ خواهد کرد؟

نزول قیمت بیت کوین

عملکرد اخیر قیمت بیت کوین خیلی رضایت بخش نبوده است. تا امروز، ارز دیجیتال برتر بازار نسبت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹، ۳۲ درصد کاهش داشته و روند کوتاه مدت قیمت عمدتا نزولی است.

با توجه به نمودار، در طول دو هفته گذشته بیت کوین یک شکل M را بین قیمت ۱۳۱۷۷ و ۱۳۷۳۹ دلار و قبل از سقوط به قیمت ۹۵۰۰ دلار به وجود آورد. اکثر معامله گران انتظار دارند بیت کوین به سطح ۶۱٫۸ درصد و سطح ۵۰ درصد اصلاح فیبوناچی برسد. نکته قابل ‌توجه اینجاست که این اعداد هنگام نزدیک شدن قراردادهای آتی بورس اوراق بهادار و کالای شیکاگو CME بدست آمده اند. ممکن است این معامله‌گران تصور کنند، نزدیک‌ شدن به تاریخ قراردادهای آتی CME می‌تواند به شکل یک آهن‌ربا عمل کرده و موجب نزدیک‌تر شدن قیمت به بازه ۷۵۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار شود.

معامله گران نیز بیان کردند، بیت کوین از محدوده ی گوه ای خود که قیمت را از سطح ۴۰۰۰ دلار تا بالاترین قیمت سال جاری رساند، بیرون رانده و به پایین افت کرده است. این امر منجر به خنثی شدن روند پارابولیکی آن شده است. از این رو بازگشت مجدد آن به سطح اصلاح فیبوناچی ۶۱٫۸ درصد ممکن است.

بنابراین، چشم انداز کوتاه مدت بازار، نزولی است. البته همچنان نظر چندین تحلیلگر در این بخش  بشدت صعودی است. بیاید تا به برخی از عوامل کلیدی موثر در نظر آنها نگاهی بیندازیم.

رکورد جدید بیت کوین های دست نخورده

اوایل هفته جاری، کوین متریک گزارشی را در مورد افزایش و رکورد جدید موجودی دست نخورده بیت کوین به مقدار ۲۱ درصد انتشار داد.

تعداد بیت کوین های جابجا نشده به طور قابل ملاحظه ای در طول ۵ سال گذشته افزایش یافته است. آنها عمدتا مدت ۱۸۰ روز تا ۲ سال را در یک کیف پول نگهداری شده اند. این نشان می دهد که بیت کوین به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به یک ذخیره ارزش است تا ابزاری برای انجام مبادله. پس می توان اینگونه گفت: در صورتی که قیمت بیت کوین به افزایش خود ادامه دهد، بنابراین تعداد بیت کوین های دست نخورده افزایش خواهد یافت.

اگر چه همه افراد این نتیجه گیری را نمی پسندند. توور دمیستر یکی از بنیانگذاران آدامانت کاپیتال در جوابیه ای گفت

نمی دانم آیا جابجا نشدن دارایی یک کیف پول آفلاین به مدت ۵ سال، زمان طولانی برای بیت کوین است. از نظر من احتمالا اگثر این ارزها گم شده اند.

در حالی که ممکن است حق با دمیستر باشد، با نگاهی دقیق تر به نمودار کوین متریک مشخص می شود که ارزهای دست نخورده در بازه زمانی ۱۸۰ روز الی ۱ سال به طور قابل توجهی در مقایسه با بازه های زمانی طولانی تر افزایش داشته اند. این افزایش نیز با افزایش قیمت بیت کوین هماهنگ است.

در نهایت، این گزارش یک رابطه را بین افزایش قیمت بیت کوین و تعداد کیف پول هایی که از این دارایی دیجیتال به عنوان یک ذخیره ارزش استفاده می کنند، نشان می‌دهد.

همزمانی شروع بازار افزایشی جدید با کاپیتولاسیون ماینرها

نکتهکاپیتولاسیون به معنای صرف نظر و ترک کردن است. در چرخه های اقتصادی، این عبارت نقطه ای از زمان را نشان می دهد که سرمایه گذاران (یا به عنوان مثال استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری) تصمیم به ترک کسب و کار خود به منظور جلوگیری از ضرر می گیرند.

شنبه، پلان بی، تحلیلگر ارز رمزنگاری با کمک ParabolicTrav یک نمودار نسبتا خیره کننده را منتشر کرد.

طبق گفته این تحلیلگران، پس از افزایش بیت کوین به اوج قیمت خود، بیت کوین های زیادی با قیمت ها پایین تر در دسترس مردم قرار می گیرند (زیرا پس از افزایش قیمت همگی به استخراج روی می آورند).

شروع بازار افزایشی جدید با کاپیتولاسیون ماینرها (کف سختی استخراج) مصادف شد و در این مقاطع، قیمت بیت کوین به افزایش ۱۰۰ برابر تمایل دارد.

طبق گفته پلان بی:

ما شاهد سطوح کف سختی استخراج (به دلیل کاپیتولاسیون استخراج کنندگان) در دسامبر ۲۰۱۱ با قیمت ۴٫۶ دلار، ماه مه ۲۰۱۵ با قیمت ۲۳۰ دلار و در دسامبر ۲۰۱۸ با قیمت ۳۸۹۶ دلار بودیم. در این شرایط، قیمت از سطح کف خود تا یک رکورد حدود ۱۰۰ برابری، افزایش می یابد. به این ترتیب، بیشترین قیمت بازار تا ۳۷۰۰۰۰ دلار ادامه خواهد یافت.

پلان در توضیحات بیشتر گفت:

این می تواند نشانه ای از بالغ شدن بازار بیت کوین و کاهش نوسانات آن باشد. اکنون پول بیشتری برای حرکت بازار نسبت به سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ مورد نیاز است. احتمال افزایش مجدد صد برابری قیمت نیز وجود دارد، زیرا بازار بیت کوین غیر خطی است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد عملکرد فعلی قیمت بیت کوین چرخه های قبلی آن را منعکس می‌کند و از آنجا که این دارایی دیجیتال در ماه فوریه به سطح کف خود رسید، تاکنون ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

افزایش قبل از رویداد نصف شدن پاداش استخراج می تواند بیت کوین را به سمت قیمت ۲۰۰۰۰ دلار برساند.

چند هفته قبل، فیلب فیلب، تحلیلگر معروف رمزنگاری به یک نتیجه یکسان رسید. او بیان کرد علیرغم کاهش حاضر، بیت کوین به قیمت پایین ۳۱۲۰ دلار نخواهد رسید.

فیلب فیلب بیان کرد:

استخراج کنندگان در صورت نیاز بازار و هر زمان که سود فروش بیت کوین از هزینه استخراج آن بیشتر شود، بیت کوین های خود را می‌فروشند. با نزدیک‌تر شدن به نصف شدن پاداش استخراج، فروش بیت کوین توسط ماینرها نیز به‌منظور استفاده از حباب نصف شدن پاداش استخراج، محدود می‌شود.

اگر بخواهیم ساده بگوییم، اصل قانون عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت بیت کوین است و تحلیلگر بازار رمزنگاری، فیلب فیلب معتقد است “اتفاقی که در سال ۲۰۱۸ افتاد این بود که استخراج کنندگان بیت کوین های خود را با قیمت اندک فروختند.”

او افزود:

در این میان تنها ماینر هایی جان سالم به در بردند که بازده فعالیت آنها بیشتر بود، در حالی که رقبای آنها که راندمان کاری کمتری داشتند، حذف شدند.

فیلب فیلب همانند پلان بی و تراو معتقد است که استخراج کنندگان در حال حاضر از بیت کوین های جدید خود نگهداری می کنند زیرا قیمت در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت. با کاهش فشار خرید، دوباره فروش از سر گرفته خواهد شد.

در مورد سرنوشت قیمت بیت کوین، این سه تحلیلگر انتظار دارند قیمت بیت کوین قبل از رویداد نصف شدن پاداش استخراج تا ۲۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر در رویداد نصف شدن پاداش استخراج، بیت کوین به بالاترین قیمت خود برسد، این احتمال زیاد است که سرمایه گذاران بلند مدتی که بیت کوین های خود را نزدیک به اوج قیمت و در حدود ۱۶۰۰۰ دلار خریده اند، از مواضع خود خارج شده و یک فروش کلی را انجام دهند.

البته، وقوع تمام اینها به شرایط فنی این دارایی دیجیتال بستگی دارد. از یک دیدگاه فنی، محتمل ترین سناریو می تواند وجود کاهش پیوسته تا سطح ۷۵۰۰ دلار باشد. این کاهش می تواند به دنبال یک دوره طولانی مدت تثبیت قیمت رخ دهد. زیرا انباشت دارایی روی خواهد داد و نوسانات روزانه قیمت بیت کوین تا حدی به ثبات خواهد رسید.

همانطور که هیجان رویداد نصف شدن پاداش استخراج تشکیل می شود، بیشتر تحلیلگران انتظار دارند استخراج کنندگان و سرمایه گذاران همچنان ارزهای خود را نگهداری کنند. در این کنار، هجوم سرمایه گذاران خرد و شروع خدمات مالی نهادهای سرمایه گذاری مانند باکت، تی.دی. اَمریترید و فیدلتی اینوستمنت می تواند به رسیدن قیمت ها به اوج کمک کند.

منبع : کوین سرا

80%
Awesome
  • Design
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.