افزایش ۳ برابری جستجوی کلمه بیت کوین در رشد اخیر قیمت‌ها

0 769

بر اساس داده‌های گوگل ترندز، میزان جستجوی واژه «بیت کوین» در رشد اخیر قیمت ارزهای دیجیتال، تقریباً به میزان سه برابر قبلی خود رسیده است.

داده‌های حاصل از سرویس گوگل ترندز نشان می‌دهد که آمار جستجوی کلمه بیت کوین در انتهای روز دوم آوریل که بیت کوین شاهد یک صعود چشمگیر بود، از ۳۰ واحد به ۱۰۰ افزایش داشته است.

در شب دوم آوریل، بیت کوین قیمت خود را برای اولین بار در سال جاری به بیش از ۴,۵۰۰ دلار رساند و طی یک شب ۱۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

اعداد در این درجه‌بندی که توسط الگوریتم‌های گوگل به دست آمده، میزان علاقه نسبی در بازه زمانی و ناحیه جغرافیایی مشخص شده را نشان می‌دهند. عدد ۱۰۰ بیانگر بیشترین میزان محبوبیت در آن بازه زمانی است. عدد ۵۰ نصف شدن محبوبیت عبارت را نشان می‌دهد و عدد صفر بیانگر نبود اطلاعات کافی برای آن عبارت است.

براساس داده‌ها، بیشترین میزان درخواست‌های جستجو از کشورهای نیجریه، هلند، آفریقای جنوبی، اتریش و سوئیس ثبت شده است.

در ایالات متحده نیز بیشترین جستجوی انجام شده برای واژه بیت کوین از ایالات کالیفرنیا، واشینگتن، نوادا، نیویورک و کلرادو به ثبت رسیده است.

در روز سوم آوریل، بیت کوین برای اولین بار از نوامبر ۲۰۱۸، قیمت ۵ هزار دلار را پشت سر گذاشت. بازار نیز ۳ روز پیاپی شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بوده است.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال، تون ویس، در رابطه با علت احتمالی افزایش قیمت‌ها و با اعلام اینکه بیت کوین تفاوتی با سایر دارایی‌ها ندارد، اظهار داشت که الزاماً همیشه دلیلی برای رشد قیمت‌ها وجود ندارد و این می‌تواند تنها به خاطر سفته‌بازی باشد.

در این زمان به عقیده برخی، تبدیل پوند انگلیس به بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران پیش از برگزیت، که طبق برنامه‌ریزی‌ها در میانه ماه آوریل انجام خواهد شد، عامل موثری در رشد قیمت‌ها بوده است. عده‌ای دیگر دلیل رشد قیمت‌ها را به معاملات الگوریتمی ارتباط دادند.

پادشاه ارزهای دیجیتال با سقط به زیر قیمت ۵ هزار دلار، در حال حاضر در محدوده قیمتی ۴۹۶۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به روز گذشته ۱.۱ درصد افت ارزش داشته است.

 

منبع: ARZDIGITAL

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.